W dniach 19 – 23 maja odbyła się szkolna wycieczka do Trójmiasta i okolicznych atrakcji turystycznych. Uczestniczyli w niej uczniowie kl. V i VI oraz wychowawczynie, P. Elżbieta Szypulska i P. Barbara Głowacka. Wycieczkę pilotowała P. Barbara Fedorczuk.
Podczas pierwszego dnia podróży zatrzymaliśmy się w Zamku Krzyżackim w Ostródzie. Poznaliśmy historię konfliktu polsko – krzyżackiego oraz życie rycerzy krzyżackich. Naszą uwagę przykuły różne narzędzia tortur, m.in. płaszcz hańby, widełki heretyków, krzesło czarownicy. Po zakończeniu zwiedzania dotarliśmy do Ośrodka Wypoczynkowego „Fala” w Sobieszewie i zjedliśmy obiadokolację.
Drugi dzień rozpoczęliśmy od śniadania, a następnie pojechaliśmy zwiedzać Gdańsk, Gdynię i Sopot.
Trzeciego dnia ponownie udaliśmy się do Gdańska i wzięliśmy udział w grze miejskiej „Tajemnice średniowiecznego portu”. Rywalizację wygrała grupa w składzie: Kajetan Jaroszewicz, Jędrzej Jaroszewicz, Laura Gadomska, Nikola Zielińska, Karol Tymoszuk i Jakub Matysiak.
Z Gdańska pojechaliśmy na Westerplatte – miejsce symboliczne dla historii Polski. Po powrocie do ośrodka i krótkim odpoczynku przeszliśmy nad morze. Spacerowaliśmy po plaży, niektórzy moczyli nogi, co odważniejsi zażyli kąpieli w zimnej wodzie. Dzień zakończył się obiadokolacją.
Czwarty dzień to podróż do Słowińskiego Parku Narodowego, trzeciego co do wielkości w Polsce. Podziwialiśmy piękne ruchome wydmy. Odwiedziliśmy również Dom latarnika, Łebę i jej port rybacki. Po mieście przemieszczaliśmy się dwoma meleksami.
Ostatniego dnia płynęliśmy statkiem „Anita” z Krynicy Morskiej do Fromborka. Tutaj zwiedziliśmy część miasta związaną z Mikołajem Kopernikiem.
Wycieczka była nie tylko okazją do wypoczynku nad morzem, ale również szansą poznania wielu ciekawych miejsc i historii regionu.
Autor – Julia Pawlik kl. VI