Szklanka mleka

pije_mleko_swiat_podbijeOd roku szkolnego 2007/2008 Polska jest liderem wśród krajów UE w realizacji programu "Szklanka mleka".

Ilość mleka i przetworów mlecznych dostarczanych do placówek oświatowych i kwota środków finansowych pozyskiwanych z UE przez Polskę jest większa niż w krajach starej Unii.

Program "Szklanka mleka" jest finansowany z trzech źródeł:

  • dopłata unijna obejmuje dostarczanie mleka i jego przetworów do wszystkich rodzajów uprawnionych placówek oświatowych,
  • dopłata krajowa obejmuje dostarczanie mleka i jego przetworów do szkół podstawowych,
  • dofinansowanie z Funduszu Promocji Mleka obejmuje dostarczanie mleka i jego przetworów do przedszkoli i gimnazjów.


Celem programu "Szklanka mleka" jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych u dzieci oraz kształtowanie nawyku konsumpcji produktów mlecznych.

 

Szkoła Podstawowa w Wisznicach bierze udział w programie od roku szkolnego 2007/2008. Nasi uczniowie Szkoły Podstawowej (kl. I - V) oraz Przedszkola we wrześniu mieli możliwość wypicia 0,25 l mleka białego, obecnie 3 razy w tygodniu.

Mleko dostarczane do naszych placówek jest w higienicznie zamkniętych kartonikach, jednorazowego użytku. Spożywane mleko w ciągu dnia zapewnia naszym podopiecznym zdrowie, ułatwia naukę i dodaje energii. W ramach realizacji programu "Szklanka mleka" dla naszych uczniów i wychowanków na rok szkolny 2012/2013 zostały zaplanowane również działania edukacyjne.

wolontariat1

sp

prz 

biblioteka.jpg     

ml

      

aa

galer

Free Joomla! template by L.THEME