„Do was należy przyszłość”.Pod takim hasłem odbyły się 16. Katyńskie Powiatowe Biegi Przełajowe w Terespolu w dniu 16 kwietnia.
Pod takim hasłem odbyły się 16. Katyńskie Powiatowe Biegi Przełajowe w Terespolu w dniu 16 kwietnia. Otwarcie odbyło się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Olimpijka, łyżwiarka szybka, dwukrotna olimpijka z Vancouver (brąz w 2010 r.) i Soczi (srebro w 2014r.) Katarzyna Niedźwiedzka wciągnęła flagę olimpijską na maszt oraz zapaliła znicz olimpijski. W Apelu Poległych przypomniano, a jednocześnie uczczono pamięć Polskich Olimpijczyków zamordowanych w Katyniu. Zebrani minutą ciszy uczcili pamięć byłego Prezesa PKOL, śp. Piotra Nurowskiego oraz Olimpijczyka, brązowego medalistę IO w Rzymie w kajakarstwie, śp. Władysława Zielińskiego.
W sportowej rywalizacji wśród 11 startujących uczniów naszej szkoły, najlepiej zaprezentowali się Oliwier Daszczuk – VI miejsce, Zofia Karpiuk – VII, Amelia Trębicka VIII, Amelia Obrycka – IX. Pozostali nasi zawodnicy: Natalia Mackiewicz, Jakub Jaroć, Szymon Frończuk, Nikodem Frończuk, Mikołaj Wertejuk, Dawid Brodacki, Gabriel Twarowski uplasowali się w drugiej dziesiątce. Szczegółowe informacje zawiera komunikat z zawodów dostępny pod linkiem poniżej.





