Wycieczki

Search

images/slideshow/szkola1ma.jpg

             W naszej szkole Ojczyzna odgrywa ważną rolę. W sposób szczególny pamiętamy o Niej w Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji organizowane są różne akcje patriotyczne.

            W dniu 4.10.2018 roku wybraliśmy się na tegoroczny hit filmów historycznych pt. „Dywizjon 303”, który opowiada o polskich pilotach walczących we wrześniu 1940 r. w bitwie o Anglię. Wielu z nas zwróciło uwagę na porucznika Witolda Urbanowicza (Piotr Adamczyk) i podporucznika Jana Zumbacha (Maciej Zakościelny). Postawa Józefa Frantiszka, dzielnego Czecha, może zawstydzić niejednego Polaka.

Siła Dywizjonu 303 tkwiła w zgraniu, zżyciu z kolegami, odpowiedzialności i solidarności; szybkim, ale i mądrym podejmowaniu decyzji. Wszyscy piloci z wyżej wymienionego zespołu okazali się profesjonalistami w swoim zawodzie.

            Korzystając z pobytu w Białej Podlaskiej udaliśmy się także na laserowy paintball „LaserCastle”. Jako pierwsza do akcji wkroczyła kl. VIII a pod opieką P. Doroty Nuszczyk, która ku zdziwieniu wychowanków wygrała rozgrywkę. W tym czasie klasy VII pod opieką P. Beaty Kiryk i P. Barbary Głowackiej przebywały w Centrum Handlowym „Rywal”. Obie klasy z wielkim uśmiechem na twarzy wyszły z pola bitwy. Najlepszymi okazali się chłopcy. W kl. VII a – Krzysztof Paszkiewicz, a w kl. VII b – Maciej Gabrylewicz.

            W autokarze wymienialiśmy się wrażeniami po wycieczce. Wszystkim bardzo się podobało i każdy czeka na kolejny wyjazd.

 

            Autorzy - Gabriela Bancarzewska kl. VIII a i Katarzyna Kieruczenko kl. VII a

Galeria zdjęć

image
 

Zdjęcia z życia szkoły

Dziennik eletroniczny