Wycieczki

Search

images/slideshow/szkola1ma.jpg

16 maja uczniowie klas siódmych i kilku kolegów z gimnazjum wybrali się szkolnym autobusem do Białej Podl. Opiekę sprawowały panie: Agnieszka Karpiuk i Barbara Głowacka.

Po przekąsce i udanych zakupach w Rywalu wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli w Kinie „Merkury” spektakl „Magia teatru”. Przygotowali go aktorzy Teatru „Artenes” z Wrocławia.

Bohater sztuki, Neyo, w trakcie ucieczki przed agentkami ciemnych mocy, wypada z filmu na scenę. Kontakt z deskami jest bolesny i wywołuje zdziwienia. Sytuację wyjaśnia Morfeusz. Okazuje się, że film wywodzi się z teatru.

Wspólnie z Neyo poznajemy teatr antyczny, włoską komedię de l’arte i twórczość Moliera oraz „Romeo i Julię” Szekspira i „Zemstę” Fredry. Aktorzy wielokrotnie angażowali widownię, np. do śpiewania piosenki czy powtarzania pojęć związanych ze sceną. Jeden z uczniów nawet świetnie wcielił się w postać Julii. W ciekawy sposób przypomnieliśmy i wzbogaciliśmy nasze słownictwo teatralne. Poznaliśmy aktorskie zwyczaje i przesądy, np. gdy jakiemuś artyście spadnie scenariusz, należy go nadepnąć, aby nie zapomnieć roli.

Aktorzy otrzymali gromkie brawa. Spektakl wszystkim się podobał.

Galeria zdjęć

image
 

Zdjęcia z życia szkoły

Dziennik eletroniczny