28 lutego 2018 roku w GOKiO w Wisznicach gościło kolejny raz kino objazdowe. Tym razem mogliśmy obejrzeć m.in. „Pszczółkę Maję” i „Cudownego chłopaka”. Szczególnie ten drugi film przypadł nam do gustu.

„Cudowny chłopak” opowiada historię 10 – letniego Auggiego, który w wyniku zaburzeń genetycznych ma zdeformowaną twarz. Bohater kocha „Gwiezdne wojny”, uwielbia fizykę, jest niezwykle inteligentny i zabawny, marzy o byciu kosmonautą.

Po latach nauki w domu rodzice wysyłają go do normalnej szkoły. Na początku chłopcu trudno się odnaleźć w nowym środowisku. Wielu rówieśników go poniża, niektórzy nawet za przyzwoleniem rodziców. Z czasem uczniowie odkrywają w sobie potencjał dobra

i stają się naprawdę jego przyjaciółmi. Na koniec roku Auggie otrzymuje prestiżową nagrodę i wszyscy mu gratulują.

„Cudowny chłopak” to film, który smuci, bawi i wzrusza. Wielu z nas podczas seansu wielokrotnie ocierało łzy.