Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły odwiedzili wioskę Dziadka Mroza w Puszczy Białowieskiej.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia tj. 14 grudnia uczniowie z kl. IV – VII udali się na spotkanie z Dziadkiem Mrozem i jego świtą. Już przed wejściem do wioski uczestników wycieczki witały piękne Śnieżynki w bajecznych strojach, które oprowadziły dzieci po całej osadzie. W jej centrum znajdowała się olbrzymia choinka ze światełkami. Tam wszyscy złapali się za ręce i odśpiewali przepiękną świąteczną piosenkę pt. „Jołaczka”. Dziadek Mróz wraz ze swoją Śnieżynką dużo rozmawiał z uczniami i był niezwykle cierpliwy przy robieniu fotografii grupowych jak i indywidualnych. Potem mali podróżnicy otrzymali prezenty od Dziadka Mroza i podążyli na ciepły posiłek. Podano przepyszne narodowe „bliny” z konfiturami i herbatę. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania z Dziadkiem Mrozem i obiecały, że odwiedzą go za rok.

Drugim punktem programu wycieczki było spotkanie z uczniami i nauczycielami na czele z dyrektorem w białoruskiej szkole w Czernawczycach. Nasze dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach szkolnych. Później zwiedziły Twierdzę Brzeską i Cerkiew św. Mikołaja. Tam z uwagą wysłuchały ciekawych historii przekazanych przez przewodnika. Obiad zjadły w jednej z białoruskich restauracji.

Kolejnym punktem programu wyjazdu był czas wolny w Galerii Handlowej „Korona. Tutaj uczniowie musieli radzić sobie sami przy robieniu zakupów. Znajomość języka rosyjskiego okazała się bardzo potrzebna i motywująca. Wszyscy bez problemu kupili produkty regionalne oraz „suweniry” dla swoich rodzin i znajomych. Po zakupach uczestnicy wycieczki obejrzeli spektakl w języku białoruskim pt. „Moja Dróżka” w Teatrze Dramatycznym i pospieszyli na lodowisko, przez niektórych niezmiernie wyczekiwane.

Wyjazd był bardzo ciekawy i atrakcyjny. Wielu już pyta, czy będzie też w następnym roku.

Organizator wycieczki – p. Elżbieta Szypulska nauczyciel języka rosyjskiego