29 listopada klasy czwarte wraz z kolegami z kl. IV i kl. V z SP w Dubicy i wychowawcami udali się do PSW w Białej Podlaskiejna spektakl pt. „Pan Kleks” przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu.

Sztuka świetnie nawiązywała do powieści Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa”. Na scenie pojawili się: uczniowie, Ambroży Kleks, Adaś Niezgódka, Mateusz – szpak i książę, dworzanie, wilki, doktor Paj – Chi – Wo, Filip Kukuryk, Alojzy – lalka. Doskonałej grze aktorów towarzyszyły znakomicie dobrane efekty świetlne i dźwiękowe oraz wspaniała choreografia.

Z pewnością atuty przedstawienia to:

• Bogata oprawa muzyczna
  • Ultrafioletowe ZOO w czasie lekcji kleksografii
  • Padający śnieg na męczący upał
  • Kolorowe wiatraczki do wyprawy na Księżyc
  • Bańki mydlane do gotowania.

Roztańczona i rozśpiewana akademia wszystkim się podobała.

Po spektaklu przeszliśmy do pobliskiej „Fregaty”. Tutaj wielu z nas coś przekąsiło i

doskonale bawiliśmy się przez dwie godziny na kręgielni. Niektórzy osiągnęli naprawdę imponujący wynik!

Do Wisznic w znakomitych humorach dotarliśmy około 15.00.