W dniu 7.11.2017 roku piątoklasiści wraz kolegami i koleżankami  z Horodyszcza udali się na wycieczkę do Warszawy.

W programie był spacer po Starym Mieście,  warsztaty czekoladowe w Pijalni Czekolady Wedel.  Dzieci miały tam możliwość dekoracji  piernikowych serduszek białą czekoladą oraz poznały tajniki produkcji tego smakołyku.

Najciekawszym  etapem wycieczki okazała się wizyta w Centrum Nauki Kopernik.  Uczniowie poznali  wiele ciekawych wystaw, m.in. : „Świat w ruchu”, „Człowiek i środowisko”, „Teatr wysokich napięć”. Mogli  sprawdzić działanie wielu eksponatów, poruszyć  piasek, usypać go we wzniesienie, spowodować modelowe „tornado”, ruch wody, wytworzyć dźwięk i wiele innych.

We wspaniałych humorach późnym wieczorem, wróciliśmy do Wisznic.