Wycieczki
images/slideshow/szkola1ma.jpg

19 października 2017 roku klasy VI i VII szkoły podstawowej udały się wraz z koleżankami i kolegami z klas II i III gimnazjum na spektakl powstały na podstawie „Zemsty” Aleksandra Fredry.

Sztuka została przygotowana przez grupę aktorów z Teatru Kameralnego w Lublinie. Ta inscenizacja nie odzwierciedlała wiernie książki, ponieważ stroje bohaterów nie były dostosowane do czasu, w którym toczy się akcja. Język, którym posługiwali się aktorzy, dla nas młodzieży mógł się wydawać bardzo niezrozumiały, gdyż używali archaizmów. Wszyscy z łatwością dostrzegli dwa ważne wątki: miłosny i sporu o mur graniczny. W wielu głowach zostały też powiedzonka: „Mocium panie” i „Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba”. Przedstawienie trwało 90 minut.

Po spektaklu mieliśmy półtorej godziny czasu wolnego w Centrum Handlowym „Rywal”. Tam mogliśmy coś zjeść, a niektórzy zaopatrzyli się w nowe ubrania.

Opiekunami grupy z podstawówki były Panie: Barbara Dzyr, Barbara Głowacka i Beata Kiryk. Uczniowie z gimnazjum przybyli z P. Anną Stawecką, P. Sylwią Szpruch – Koprianiuk i P. Anną Wrzosek.

W domu byliśmy już około godziny trzynastej. Bardzo mi się podobało. Uważam ten dzień za udany.

                                                                                                                                                                     Autor: Weronika Micyk kl. VII b

Galeria zdjęć

image
 

Zdjęcia z życia szkoły

Dziennik eletroniczny

Dyżur w czasie ferii zimowych w oddziałach przedszkolnych

 

W czasie ferii zimowych w oddziałach przedszkolnych będzie pełniony dyżur w godz: 7:30 - 16:30 (6-latki do godz: 15:00) dla dzieci, których rodzice pracują i nie mają możliwości zapewnienia opieki swojemu dziecku.
Prosimy o wypełnienie deklaracji i oświadczenia (do pobrania u wychowawców grup) i złożenia ich do dnia 24.01.2018 r. (u wychowawców grup). Po tym terminie, deklaracje i oświadczenia nie będą już przyjmowane. Prosimy o wyrozumiałość i przestrzeganie terminów.