19 października 2017 roku klasy VI i VII szkoły podstawowej udały się wraz z koleżankami i kolegami z klas II i III gimnazjum na spektakl powstały na podstawie „Zemsty” Aleksandra Fredry.

Sztuka została przygotowana przez grupę aktorów z Teatru Kameralnego w Lublinie. Ta inscenizacja nie odzwierciedlała wiernie książki, ponieważ stroje bohaterów nie były dostosowane do czasu, w którym toczy się akcja. Język, którym posługiwali się aktorzy, dla nas młodzieży mógł się wydawać bardzo niezrozumiały, gdyż używali archaizmów. Wszyscy z łatwością dostrzegli dwa ważne wątki: miłosny i sporu o mur graniczny. W wielu głowach zostały też powiedzonka: „Mocium panie” i „Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba”. Przedstawienie trwało 90 minut.

Po spektaklu mieliśmy półtorej godziny czasu wolnego w Centrum Handlowym „Rywal”. Tam mogliśmy coś zjeść, a niektórzy zaopatrzyli się w nowe ubrania.

Opiekunami grupy z podstawówki były Panie: Barbara Dzyr, Barbara Głowacka i Beata Kiryk. Uczniowie z gimnazjum przybyli z P. Anną Stawecką, P. Sylwią Szpruch – Koprianiuk i P. Anną Wrzosek.

W domu byliśmy już około godziny trzynastej. Bardzo mi się podobało. Uważam ten dzień za udany.

Autor: Weronika Micyk kl. VII b