Wycieczki

Search

images/slideshow/szkola1ma.jpg

14 marca odbyła się wycieczka kl. V – VI do Białej Podlaskiej na kręgle oraz na przedstawienie pt. „Legenda o panu Twardowskim” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

Pobyt w Białej Podlaskiej rozpoczęliśmy od kręgielni. Gdy przybyliśmy na miejsce, nie było żadnej grupy, więc szybko przebraliśmy się i ustawiliśmy się w kolejkę do torów i zaczęła się zabawa. Gdy trwała ostatnia runda, do gry wszedł jeden z opiekunów – Pani Mirosława Bortniczuk. Konkurowała z uczniami kl. V i VI i z Bartkiem, swoim synem. Po zakończeniu rywalizacji okazało się, że Pani Bortniczuk ma 53 pkt i zajęła II miejsce. Tym  wynikiem zaskoczyła syna i wygrała zrobiony z nim wcześniej zakład.

O godzinie 11.30 rozpoczął się spektakl w auli PWS im. Jana Pawła II. Na samym początku wyszły czarownice i zaśpiewały piosenkę o sabacie. Naszą uwagę przykuły ich długie ręce przypominające gałęzie, efekty kolorystyczne i dymne. Główny bohater to bogaty szlachcic krakowski, Jan Twardowski, człowiek niezwykle wykształcony, dążący do sławy. Mężczyzna próbował przechytrzyć diabła. Jego historia pokazuje, że nie wolno zadzierać ze złem. Trzeba swe życie oprzeć na miłości i wierze. Po zakończeniu spektaklu wyszedł do nas aktor grający mistrza Twardowskiego i zapoznał nas z teatrem od kuchni. Było przy tym trochę zabawy. Na scenie pojawiły się dzieci z widowni, które przez chwilę mogły się poczuć jak prawdziwi artyści.

Po sztuce do galerii handlowej. W „Rywalu” mieliśmy około 35 minut czasu wolnego.                        O 14.40 byliśmy już w Wisznicach. Bardzo nam się podobało, więc  i tę wycieczkę można zaliczyć do udanych.

                                                 Autor – Weronika Micyk kl. VIb

Galeria zdjęć

image
 

Zdjęcia z życia szkoły

Dziennik eletroniczny