Pierwsza w bieżącym roku szkolnym wycieczka klas piątych odbyła się w 27 września. Jej celem był park linowy. Znajduje się on za Białką, która jest popularną w tej okolicy miejscowością turystyczną. Sam pomysł wyjazdu wywołał miłe wrażenie ze względu na możliwość rozrywki i oderwanie się od codzienności. Podróż autokarem przebiegała w radosnej atmosferze. Pogoda nam dopisywała. Humory też!

Po przyjeździe na miejsce i zjedzeniu obiadu odbyła się część edukacyjna. Dotyczyła ona życia i kultury Indian. Po barwnej opowieści na ten temat nastąpiły zajecia praktyczne. Uczestnicy wycieczki dostali polecenie, aby znaleźć co najmniej 60 papierowych piórek ze 100 ukrytych w wyznaczonym terenie. Potem odbyło się przeciąganie liny i strzelanie z łuku.

Później okazało się, że musimy przejść szkolenie niezbędne do uczestnictwa w zabawie. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. w pierwszej, Latwiejszej trasie znalazły się osoby, które nie brały jeszcze udziału w tego typu zajęciach. W drugiej grupie pozostali ci z większym doświadczeniem i wyższym wzrostem. Znalazłam się w kłopotliwiej sytuacji. wymarzyłam sobie trudniejszą trasę, a instruktorzy przydzielili mnie do początkujących uczestników. Po pokonaniu łatwiejszych przeszkód dopiełam swego. Zaliczyłam trasę średnią. Na zakończenie atrakcji postanowiłyśmy z koleżankami pokonać trasę "Maluch". Sprawiło nam to wiele radości. W dobrych humorach wróciliśmy do szkoły. Zapomnieliśmy tylko podziękować Paniom Wychowawczyniom i Praktykantce - Pani Klaudii Kisiel za zorganizowanie wycieczki i opiekę.

Autor - Magdalena Dragan kl. Va