Uroczystości

3 września po okolicznościowej Mszy Św. w naszym  kościele parafialnym wspólnie ze społecznością Publicznego Gimnazjum nr 1 im. K. K. Baczyńskiego uroczyście o godz. 9.00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

W obecności dwóch pocztów odśpiewaliśmy hymn państwowy. Z racji rocznicy wybuchu II wojny światowej uczciliśmy poległych minutą ciszy, a delegacje obu instytucji złożyły wiązankę kwiatów i zapaliły znicz przy szkolnym pomniku. Uczennice kl. VII b w krótkim wystąpieniu zwróciły uwagę na to, iż " II wojna światowa nie jest tylko doświadczeniem, podręcznikową przeszłością, ale i przestrogą dla przyszłych pokoleń. Pamiętać będziemy, gdyż rozumiemy, że naród, który zapomni swą przeszłość, skazany jest na bolesne doznania".

Głos zabrali dyrektorzy obu szkół - P. Andrzej Nuszczyk i P. Bogusław Szczęśniak. Gorąco powitali wszystkich przybyłych na uroczystość, a uczniom życzyli sukcesów w nauce, szczególnie ósmoklasistom i trzecioklasistom, których czeka egzamin. Zachęcali do udziału w konkursach. Inauguracja 2018/2019 roku zakończyła się spotkaniem dzieci i młodziezy z wychowawcami w klasach.