Uroczystości

Search

images/slideshow/szkola1ma.jpg

             Integracja jest bardzo ważnym elementem w życiu. Szczególnie potrzebna jest między klasami i szkołami. Właśnie dlatego Małgorzata Kuflowska z kl. VII a wraz z rówieśniczkami, Weroniką Micyk i Klaudią Wójciuk, przy pomocy wychowawcy P. Doroty Nuszczyk zorganizowała Igrzyska Międzyszkolne pod hasłem „Poznajemy się lepiej”. Wydarzenie miało miejsce we wtorek 12 czerwca i rozpoczęło się apelem o godz. 9.00.

Reprezentanci Szkoły Podstawowej z Horodyszcza wraz z uczniami kl. V – VII ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkola im. J. I. Kraszewskiego w Wisznicach zaczęli zabawę na boisku od wspólnej gry w koszykówkę. Rozgrywki toczyły się pod sędziowskim okiem P. Tomasza Babkiewicza i kontrolą Klaudii Wójciuk – jednej z organizatorek. Wyczerpujące mecze wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Horodyszczu. Drugie miejsce uzyskały dziewczęta z klas szóstych SP Wisznice, a trzecie – uczniowie klas piątych.

            Kolejną konkurencją był wyścig na rolkach, w którym sędziowała P. Dorota Nuszczyk z Aleksandrą Arseniuk, uczennicą kl. VII b. Tutaj pierwsze miejsce zajęły Angelika Nadolna i Gabriela Gromysz z kl. VI a, drugie były Weronika Zamyłko i Natalia Tomczuk z kl. VII a, trzecie Maja Frończuk i Aleksandra Żukowska SP Horodyszcze.

            W tym samym czasie w sali nr 18 zawodnicy wytężali swoje szare komórki, rozwiązując trudne zadania z matematyki, które oceniała P. Urszula Zieniuk. Matematycznymi geniuszami okazali się: Karol Sokołowski z kl. VI SP Horodyszcze, Ewelina Bojanowska z kl. VII a i Klaudia Niczyporuk z kl. VI b. Drugie miejsce przypadło Magdalenie Lipińskiej z kl. V b, a trzecie – Igorowi Koprianiukowi z kl. V a.

            Około godziny 10.30 uczniowie znów testowali swoją sprawność fizyczną, wzięli udział w biegu sztafetowym z przeszkodami. Najlepiej poradzili sobie z tym zadaniem Eryk Kolejczuk i Maciej Klimkowicz z kl. V b. Drugie miejsce zajęli Hubert Zalisko i Jakub Bujnik z kl VII b, a trzecie – Piotr Chmielewski i Bartosz Łachmicki SP Horodyszcze. Sędziowała P. Dorota Nuszczyk.

            W konkurencji, w której sędziowała P. Katarzyna Niedźwiedź, czyli konkursie z języka angielskiego, najlepiej poradziła sobie Weronika Suzonowicz z kl. V SP Horodyszcze. II miejsce zajęła Magdalena Dragan z kl. VI a, a trzecie – Jakub Bujnik

z kl. VII b.

            Po tym zadaniu na zawodników Igrzysk czekała sztuka sceniczna, w której sędziowały: P. Barbara Głowacka, P. Anna Stawecka, P. Teresa Filipczak i Weronika Micyk. Po zaprezentowaniu wszystkich scenek jury zadecydowało, iż wygrywa dwuosobowa drużyna z kl. VII a. Dziewczęta przedstawiały spotkanie Małego Księcia z Różą. Weronika Zamyłko wcieliła się w Małego Księcia, a Gabriela Bancarzewska – w Różę. II miejsce przyznano Magdalenie Mazurek i Emilii Zawadzkiej z kl. VI b za scenkę z „Harrego Pottera”, a trzecie – dziewczętom z Horodyszcza.

            W czasie tych zmagań odbywały się też zawody w ping – ponga. Uczniowie grali

w parach, pojedynczo naprzeciw siebie. Po wielu ekscytujących meczach najlepszym okazał się Paweł Lewczuk z kl. VII a. Drugie miejsce przypadło Adamowi Namolnikowi

z kl. VI b, a trzecie – Danielowi Krukowi z kl. VII b.

            O godzinie 12.00 w całej szkole unosił się piękny zapach. Konkurencja ozdabiania rosyjskich blinów poruszyła kubki smakowe każdego, kto przechodził obok sali nr 5. Wszystkie były cudowne, jednak P. Elżbieta Szypulska wybrała bliny przygotowane przez Dominikę Bonik i Martynę Ostapiuk z kl. VI b. Drugie miejsce przyznała Aleksandrze Arseniuk z kl. VII b i Malwinie Matczuk z kl. VII a, a trzecie – Karolinie Skrzyńskiej i Magdalenie Wawryniuk z kl. V b.

            Konkurs ortograficzny odbywał się niestety w tym samym czasie co ozdabianie

blinów, jednak Magdalenie Mazurek z kl. VI b nie przeszkodziło to w zajęciu I miejsca. II miejsce uzyskała Gabriela Bancarzewska z kl. VII a, a trzecie – Wiktoria Brodzka z kl. V a i Krystian Różnowicz z kl. V b.

Dyktando było naprawdę trudne, przyznały to nawet same Panie czuwające nad przebiegiem konkursu, P. Anna Stawecka i P. Barbara Głowacka. Polonistki wspierała uczennica kl. VII a Klaudia Wójciuk.

            Ostatecznie Igrzyska wygrali siódmoklasiści. Drugie miejsce uzyskali reprezentanci Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Horodyszczu, a trzecie uczniowie klas szóstych.

            Po wszystkich rozgrywkach nadszedł czas na przerwę. Tańcom, śpiewom nie było końca, aż żal było przestawać, aby poznać wyniki. Ale ciekawość wzięła nad nami górę! Chyba warto taką imprezę powtórzyć za rok! Mamy nadzieję, że w szerszym gronie.

                                               Autor – Gabriela Bancarzewska kl. VII a

Galeria zdjęć

image
 

Zdjęcia z życia szkoły

Dziennik eletroniczny