Uroczystości

Search

images/slideshow/szkola1ma.jpg

Nikt nie uwierzy w to, co się wydarzyło! Pierwszoklasiści ocalili bibliotekę przed groźnymi piratami, uratowali książki i odkryli skarb.

Jak to możliwe? Otóż wszystko zaczęło się od tego, że Kapitan Książkożerca wysłał do uczniów kl. I SP w Wisznicach list w butelce, w którym precyzyjnie określił zadania jakie stoją przed odważnymi pierwszaczkami.

 

Po otwarciu listu, pod czujnym okiem pani z biblioteki – Agnieszki Karpiuk, wszyscy zapragnęli wziąć udział w wyprawie i odnaleźć skarb ukryty na Wyspach Bibliotecznych. Pani założyła, każdemu na głowę, piracką opaskę z nowym imieniem. Było to konieczne, aby źli piraci nie rozpoznali nikogo, a wyprawa mogła zakończyć się sukcesem. Tak oto słowami: „Na złote monety, srebrne łyżki i wszystkie diamenty świata mianuję Cię na pirata” pani przygotowała grupę dzielnych zdobywców przygód, a załogę pierwszoklasistów stanowili:

1. Błyskawica Magda, 2. Korsek Kacper, 3.Nieustraszona Iza, 4. Złota Kinga, 5. Zwycięska Wiktoria, 6. Waleczny Jakub, 7. Dzielny Marcel, 8. Mężny Oliwer, 9. Błyskotka Amelia, 10. Stokrotka Maja, 11. Maks Bitwuś, 12. Marcin Siłacz, 13. Anula Spryciula, 14. Pirat Kuba, 15. Laura Spryciula, 16. Kwiatuszek Natalia, 17. Błyskotka Marta, 18. Tęczowa Maria, 19. Waleczny Mikołaj, 20. Zuch Gabriel, 21. Złota Jessica.

Kolejne zadanie to przygotowanie statku, w ruch poszły kredki, flamastry i inne przybory,  a twórczą ekspresję  ograniczała tylko wyobraźnia. Wszystkie statki połączone liną były gotowe do dalekich i ciekawych wypraw.

Pierwszym przystankiem na trasie odkrywców były Dziwne Wyspy – „Na Dziwnych Wyspach dziwne zwyczaje, zatańczysz taniec i dowiesz się co dalej”. Dzięki swym umiejętnościom tanecznym uczniowie mogli otworzyć tajemną księgę, w której znaleźli mapę skarbów.

Odszukanie skarbu z mapą było już „łatwizną”. Pierwszoklasiści bez trudu trafili do biblioteki, gdzie najcenniejsze okazały się książki. Wśród nich wyszukali jeszcze specjalnie dla nich przygotowane zakładki czytelnika i słodycze.

W bibliotece dzieci podyskutowały z panią na temat właściwego zachowania w czytelni i w trakcie czytania książek. Zapoznali się z regulaminem biblioteki i zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników. Całe i zdrowe powróciły na zajęcia. 

Galeria zdjęć

image
 

Zdjęcia z życia szkoły

Dziennik eletroniczny