Uroczystości

14 grudnia ZERiI w Wisznicach zorganizował spotkanie opłatkowe. Bardzo liczna grupa dzieci i młodzieży z naszej szkoły wystąpiła z „Wigilijną pastorałką”.

Przy blasku choinkowych lampek, stoliku nakrytym białym obrusem i płonących świecach rozstawionych w różnych miejscach sceny świetnie prezentowali się pasterze, aniołki, chór i dzieci w strojach ludowych.

Słowa mówionego nie było dużo, ale było ono niezwykle wymowne:

Oświeć nas Panie Twym światłem,

Byśmy umieli dać

Przyjazny uśmiech przy codziennej pracy,

Drobną przysługę komuś niemiłemu,

Słowo uznania dla ludzkiego trudu”.

Występ zdominowały kolędy i pastorałki, a wśród nich Jest taki dzień, Mario, czy Ty wiesz, Pastuszek, Bóg się rodzi, Wśród nocnej ciszy, Maleńka Miłość, Święta, święta, święta . . ., Przekażcie sobie znak pokoju.

Po okolicznościowych życzeniach od całej społeczności szkolnej wszyscy przybyli

na uroczystość otrzymali małe aniołki, a młodzi artyści – bardzo pyszne świąteczne pierniczki. Dzieciom towarzyszyły dwie panie – Małgorzata Cegłowska i Barbara Głowacka.