Uroczystości

Search

images/slideshow/szkola1ma.jpg

W dniach 12 – 13 listopada odbywała się w naszej parafii wizytacja kanoniczna.

Pierwszego dnia Ks. Biskup Piotr Sawczuk udzielił sakramentu bierzmowania i spotkał się z radami oraz stowarzyszeniami działającymi przy parafii.

W poniedziałek gościł w Urzędzie Gminy, a w godzinach 11.00 – 12.30 – w naszej szkole. Hala sportowa wypełniona była po brzegi, gdyż na spotkanie przybyła młodzież i nauczyciele ze wszystkich szkół naszej parafii. Każdy w odświętnym stroju.

Szanownego Gościa powitały gromkie brawa i poczet sztandarowy gimnazjum. W imieniu zebranych przemówił Pan Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Wisznicach Bogusław Szczęśniak, a delegacja dzieci i młodzieży wręczyła kwiaty.

Ks. Biskup Piotr Sawczuk w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na misję szkoły. Odwołał się do działalności J. I. Kraszewskiego i ks. S. Brzózki. Podkreślił, że współpraca szkoły i Kościoła w wychowywaniu młodego pokolenia jest bardzo ważna. Zachęcił młodzież do pracy nad sobą i do dążenia do celu oraz do trudnej sztuki wyrzeczeń i rezygnowania z dóbr.

Uczniowie klas czwartych, kl. VI a i VII a zaprezentowali piękne widowisko słowno – muzyczno – taneczne oparte na baśni „Kwiat paproci”. W postać głównego bohatera wcielił się Kewin Zaleszczyk z kl. VII a,  Kwiatem zaś była Aleksandra Skrzyńska z kl. IV a. Mali artyści pracowali z P. M. Cegłowską i P. B. Głowacką.

Stosowną scenografię przygotowały Panie Mirosława Bortniczuk – Iwanek i Barbara Dzyr. Roślin do lasu kolejny raz użyczyli Państwo Kajszczakowie, którym serdecznie dziękujemy za ten gest.

Wizyta Ks. Biskupa w naszej instytucji zakończyła się pamiątkowymi zdjęciami i bardzo miłym akcentem przy stole.

Galeria zdjęć

image
 

Zdjęcia z życia szkoły

Dziennik eletroniczny

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych
w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016 r., dalej zwanej jako „RODO”, informujemy, że:
- dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
- Pana/Pani dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art. 5 ust. 2 RODO,
- dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
- Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej. Pana/Pani dane osobowe mogą być przekazywane do państw trzecich i organizacji międzynarodowych, które zapewniają odpowiedni stopień ochrony danych osobowych,
- Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
- przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
- ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
- podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne w celu udostępnienia strony internetowej,
- Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
- klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Ochrona danych osobowych”).

Zamknięcie komunikatu oznacza akceptację na przetwarzanie danych