Uroczystości

Search

images/slideshow/szkola1ma.jpg

W dniach 12 – 13 listopada odbywała się w naszej parafii wizytacja kanoniczna.

Pierwszego dnia Ks. Biskup Piotr Sawczuk udzielił sakramentu bierzmowania i spotkał się z radami oraz stowarzyszeniami działającymi przy parafii.

W poniedziałek gościł w Urzędzie Gminy, a w godzinach 11.00 – 12.30 – w naszej szkole. Hala sportowa wypełniona była po brzegi, gdyż na spotkanie przybyła młodzież i nauczyciele ze wszystkich szkół naszej parafii. Każdy w odświętnym stroju.

Szanownego Gościa powitały gromkie brawa i poczet sztandarowy gimnazjum. W imieniu zebranych przemówił Pan Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Wisznicach Bogusław Szczęśniak, a delegacja dzieci i młodzieży wręczyła kwiaty.

Ks. Biskup Piotr Sawczuk w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na misję szkoły. Odwołał się do działalności J. I. Kraszewskiego i ks. S. Brzózki. Podkreślił, że współpraca szkoły i Kościoła w wychowywaniu młodego pokolenia jest bardzo ważna. Zachęcił młodzież do pracy nad sobą i do dążenia do celu oraz do trudnej sztuki wyrzeczeń i rezygnowania z dóbr.

Uczniowie klas czwartych, kl. VI a i VII a zaprezentowali piękne widowisko słowno – muzyczno – taneczne oparte na baśni „Kwiat paproci”. W postać głównego bohatera wcielił się Kewin Zaleszczyk z kl. VII a,  Kwiatem zaś była Aleksandra Skrzyńska z kl. IV a. Mali artyści pracowali z P. M. Cegłowską i P. B. Głowacką.

Stosowną scenografię przygotowały Panie Mirosława Bortniczuk – Iwanek i Barbara Dzyr. Roślin do lasu kolejny raz użyczyli Państwo Kajszczakowie, którym serdecznie dziękujemy za ten gest.

Wizyta Ks. Biskupa w naszej instytucji zakończyła się pamiątkowymi zdjęciami i bardzo miłym akcentem przy stole.

Galeria zdjęć

image
 

Zdjęcia z życia szkoły

Dziennik eletroniczny