Uroczystości

4 września 2017 roku w hali sportowej po okolicznościowej Mszy Świętej odbyła się uroczystość z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Tym razem wzięli w niej udział uczniowie kl. I – VII, gdyż po reformie oświaty wracamy powoli do ośmioklasowej szkoły podstawowej.

23 czerwca o godzinie 9.30 zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Uroczystość poprowadziła P. Danuta Kotiuk. Na początku serdecznie powitała przybyłych Gości, Ks. Proboszcza Jana Pieńkosza, Wójta Gminy Wisznice P. Piotra Dragana, Dyrektor GOKiO w Wisznicach P. Elżbietę Sokołowską oraz Dyrekcję Szkoły, Grono Pedagogiczne, pracowników, rodziców i wszystkich uczniów.

24 maja był Światowy Dzień Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji przygotowałyśmy scenkę pt. "Babcia". Tytułowa bohaterka świętowała swoje setne urodziny i miała udzielić wywiadu. Chociaż wnuczka bardzo ją do niego przygotowywała, staruszka i tak wszystko pomyliła. W rolę Babci wcieliła się Gabriela Bancarzewska z kl. VI a, Wnuczkę zagrała Magdalena Dragan z kl. V a, a Dziennikarką byłam ja. Na koniec złożyłyśmy wszystkim przybyłym na uroczystość okolicznościowe życzenia i przekazałyśmy kwiaty na ręce Pani Stanisławy Moryl. Przedstawienie, jak zawsze, podobało się Seniorom. A my dostałyśmy pudełko pysznych czekoladek "Merci"!

Autorka - Weronika Micyk kl. VI b

Dnia 9 maja 2017 roku na 3. godzinie lekcyjnej w stołówce szkolnej odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Montaż przygotowała kl. IIIa i kl. IV a z wychowawcami. Na scenie pojawiły się też Gabriela Bancarzewska i Weronika Zamyłko z klasy VI a oraz Martyna Ostapiuk z klasy Vb.

Józef Ignacy Kraszewski to człowiek nieprzeciętny, bardzo pracowity. Postanowiliśmy w tym roku zainteresować jego sylwetką  nauczycieli i rówieśników z sąsiednich szkół.  Aby uświetnić Dzień Patrona, zorganizowaliśmy więc międzyszkolny konkurs wiedzowy „Józef Ignacy

Kraszewski – człowiek nieprzeciętny o interdyscyplinarnych zainteresowaniach” i konkurs plastyczny „Józef Ignacy Kraszewski - literatura słowem malowana”.

Uroczystość odbyła się 25 kwietnia pod Honorowym Patronatem Pana Piotra Dragana, Wójta Gminy Wisznice.