Osiągnięcia naukowe

Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019

26 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej odbyło się uroczyste podsumowanie X edycji „Polonisty Roku”.

Nasza uczennica Magdalena Dragan z kl. VI a wraz z dziesięcioma innymi laureatami w kategorii kl. V - VI odebrała dyplom i nagrodę.

Wręczali je P. Małgorzata Kiec, Dyrektor Delegatury Lubelskiego Kuratorium w Białej Podlaskiej, P. Dorota Piekarczyk, Dyrektor Instytutu Filologii Polskiej UMCS i P. Stanisław Romanowski, Dyrektor Szkoły.

Uczennicy towarzyszyli P. Dyrektor Andrzej Nuszczyk i nauczyciel języka polskiego P. Barbara Głowacka

Uroczystość bardzo mocno nawiązywała do „Roku Niepodległości”. Do setnej rocznicy odzyskania wolności przez Polskę odnosili się w swych przemówieniach goście. Montaż słowno – muzyczny był piękną lekcją historii bogatą w symbole. Doskonale dobrano teksty poetyckie i pieśni śpiewane przez chór szkolny. Grano też na instrumentach.

Podsumowanie zakończył słodki poczęstunek, a nauczyciele mogli obejrzeć prezentację multimedialną „10 lat konkursu Polonista Roku”.