W SP Wisznice funkcjonuje stołówka szkolna i przedszkolna. Dzięki stołówce uczniowie mają… możliwości skorzystania z obiadów, a przedszkolaki również ze śniadania. Uczniowie, których rodzice znajdują się w trudnej sytuacji materialnej mogą… liczyć na pomoc GOPS –u w postaci refundacji posiłków.

Podstawowym celem i zadaniem stołówki szkolnej i przedszkolnej jest zapewnienie odpowiednio zbilansowanej żywności pod względem ilości i proporcji składników odżywczych. Żywność powinna być dostosowana do potrzeb dzieci i musi spełniać wymogi bezpieczeństwa zdrowotnego. Dlatego też w naszej placówce został wdrożony system HACCP, GHP, GMP. System HACCP obejmuje wszystkie etapy przyrzą…dzania posiłków (od momentu przyjęcia surowców), następnie jego magazynowanie, obróbkę wstępną, termiczną… i wtórną…. Stołówka szkolna wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, a pracownicy zostali przeszkoleni w zakresie powyższych systemów.

Pracownicy stołówki szkolnej:

Intendent:

Elżbieta Wiczuk

Kucharki:

Teresa Perchuć, Anna Żwiruk, Magdalena Kuflowska (urlop), Agnieszka Namolnik, Agata Ikwanty

KOSZTY POSIŁKÓW

---------------------------------

oddziały przedszkolne

śniadanie - 1,50 zł

obiad - 2,70 zł

razem stawka dzienna - 4,70 zł

----------------------------------

szkoła podstawowa i gimnazjum

obiad - 2,80 zł

Jadłospisy przygotowywane są zgodnie z najnowszymi zaleceniami dotyczącymi żywienia w stołówkach szkolnych przez intendenta Panią Elżbietę Wiczuk i szefową kuchni Panią Teresę Perchuć.

A tak wyglą…da nasza kuchnia i stołówka w obiektywie: