Plan dnia

Od- do

Zajęcia
7.30 – 8.00

-       Schodzenie się dzieci.

-       Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań służące realizacji pomysłów dzieci; zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne; ćwiczenia ogólnorozwojowe. Praca indywidualna z dziećmi.

-       Ćwiczenia poranne lub zabawy ruchowe rozwijając sprawność ruchową, wzmacniające układ oddechowy i krążenia, kształtujące pozytywną motywację do zabaw i uprawiania sportu.

8.00 – 9.30

-       Przygotowanie do śniadania – czynności higieniczno-sanitarne.

-       Śniadanie.

9.30-10.00 -       Realizacja zadań edukacyjnych według zatwierdzonych programów. Edukacja językowa, matematyczna, przyrodnicza, aktywność ruchowa, plastyczno-techniczna, manualna, muzyczna, zabawy integrujące grupę, zajęcia wspierające rozwój emocjonalno-społeczny, twórczy i manipulacyjny dziecka.
10.00-11.15

-       Przygotowanie do wyjścia na świeże powietrze – czynności higieniczno-sanitarne, ubieranie się.

-       Wyjście do parku, na spacer, na plac zabaw.

11.15 – 11.30 -       Przygotowanie do obiadu – czynności higieniczno-sanitarne.
11.30 – 12.00 -       Obiad. Utrwalanie techniki samodzielnego jedzenia.
12.00 – 12.30 -       Przygotowanie do odpoczynku. Kształtowanie nawyków higienicznych. Nauka i doskonalenie umiejętności mycia zębów.
12.30 – 13.00 -       Odpoczynek poobiedni. Słuchanie muzyki relaksacyjnej lub bajek czytanych przez nauczycielkę.
13.00 – 16.30

-       Zabawy ruchowe. Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań. Gry planszowe. Słuchanie bajek

-       Zabawy dowolne w sali lub w ogrodzie.

-       Praca z dziećmi o indywidualnych potrzebach edukacyjnych.

-       Utrwalanie wcześniej poznanych treści dydaktycznych.

-       Czynności porządkowe.

-       Rozchodzenie się dzieci.