Oprócz tworzenia gazetki szkolnej na naszych zajęciach, reporterzy od czasu do czasu mają do wykonania jakieś zadanie wymyślone przez panią Anetę Guzek. Tym razem musieliśmy wspólnie napisać kilka ciekawych artykułów. Polegało to na tym, że jedna osoba musiała dokończyć myśl drugiej tak, aby powstała spójna całość. Oto efekty naszej pracy:

Gała, czyli piłka nożna okiem ucznia

Lubicie grać w piłkę nożną? Kto w nią gra? Chcecie wiedzieć kiedy są zawody? W tym artykule znajdziecie wszystko!

9 maja 2016r. odbyły się gminne zawody w piłkę nożną chłopców. Uczniowie z naszej szkoły zdobyli I miejsce. Niektórzy z nich grają także w różnych klubach. Na przykład w Tytanie Wisznice. Dziewczyny również odniosły w tej dziedzinie sukcesy (I miejsce w zawodach gminnych dziewcząt). Na każdej przerwie orlik jest zapełniony dzieciakami, którzy kopią "gałe". Jednym słowem, w naszej szkole jest wielu zwolenników tego sportu.

A ty lubisz grać w piłkę nożną?

autorzy: Natalia Tomczuk, Bartosz Bortniczuk, Julia Chilczuk z pomocą pozostałych uczestników kółka.

Deskorolka, czy rower?

Dziś więcej osób jeździ na deskorolce, czy rowerze? Kiedy powstały deskorolki? Czy tylko chłopcy mogą i lubią jeździć na deskorolce? Jak myślicie? Wszystkiego możecie się dowiedzieć w tym artykule.

Z powyższymi pytaniami udaliśmy się do uczniów klasy piątej i dowiedzieliśmy się, że:

• każdy może jeździć na obu pojazdach, niezależnie od wieku i płci,
  • więcej uczniów posiada rower, niż deskorolkę.

Porównując oba sporty, jazda na rowerze jest o wiele starsza, ponieważ pierwszy rower zaprojektowano w 1790 roku, a prawie 200 lat później "na świat przyszła" deskorolka. Wynalazcami desek byli surferzy, którzy doczepili do nich koła i zamiast na falach, surfowali po wzgórzach.

W naszej szkole często widujemy dziewczyny na waveboardach (rodzaj deskorolki), ponieważ obok budynku znajduje się skatepark.

Biorąc pod uwagę odpowiedzi pytanych przez nas osób, rower wygrywa pod względem komfortu jazdy. Mimo tego rzesze fanów deskorolek ciągle rosną.

autorzy: wszyscy uczestnicy koła dziennikarskiego.

Jednym z zadań na zajęciach było wymyślanie różnorodnych Leadów. Oto praca jednej z uczennic Gosi Kuflowskiej.

Uśmiech w naszej szkole.

Czy dużo dzieci uśmiecha się w naszej szkole? Ile osób uśmiecha się w naszej szkole?

Czy często dzieci się uśmiechają?

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych
w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016 r., dalej zwanej jako „RODO”, informujemy, że:
- dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
- Pana/Pani dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art. 5 ust. 2 RODO,
- dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
- Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej. Pana/Pani dane osobowe mogą być przekazywane do państw trzecich i organizacji międzynarodowych, które zapewniają odpowiedni stopień ochrony danych osobowych,
- Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
- przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
- ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
- podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne w celu udostępnienia strony internetowej,
- Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
- klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Ochrona danych osobowych”).

Zamknięcie komunikatu oznacza akceptację na przetwarzanie danych