Burza mózgów, czyli wspólnie napisane artykuły

 

Oprócz tworzenia gazetki szkolnej na naszych zajęciach, reporterzy od czasu do czasu mają do wykonania jakieś zadanie wymyślone przez panią Anetę Guzek. Tym razem musieliśmy wspólnie napisać kilka ciekawych artykułów. Polegało to na tym, że jedna osoba musiała dokończyć myśl drugiej tak, aby powstała spójna całość. Oto efekty naszej pracy:

Gała, czyli piłka nożna okiem ucznia

Lubicie grać w piłkę nożną? Kto w nią gra? Chcecie wiedzieć kiedy są zawody? W tym artykule znajdziecie wszystko!

9 maja 2016r. odbyły się gminne zawody w piłkę nożną chłopców. Uczniowie z naszej szkoły zdobyli I miejsce. Niektórzy z nich grają także w różnych klubach. Na przykład w Tytanie Wisznice. Dziewczyny również odniosły w tej dziedzinie sukcesy (I miejsce w zawodach gminnych dziewcząt). Na każdej przerwie orlik jest zapełniony dzieciakami, którzy kopią "gałe". Jednym słowem, w naszej szkole jest wielu zwolenników tego sportu.

A ty lubisz grać w piłkę nożną?

autorzy: Natalia Tomczuk, Bartosz Bortniczuk, Julia Chilczuk z pomocą pozostałych uczestników kółka.


Deskorolka, czy rower?

Dziś więcej osób jeździ na deskorolce, czy rowerze? Kiedy powstały deskorolki? Czy tylko chłopcy mogą i lubią jeździć na deskorolce? Jak myślicie? Wszystkiego możecie się dowiedzieć w tym artykule.

Z powyższymi pytaniami udaliśmy się do uczniów klasy piątej i dowiedzieliśmy się, że:

  • każdy może jeździć na obu pojazdach, niezależnie od wieku i płci,
  • więcej uczniów posiada rower, niż deskorolkę.

Porównując oba sporty, jazda na rowerze jest o wiele starsza, ponieważ pierwszy rower zaprojektowano w 1790 roku, a prawie 200 lat później "na świat przyszła" deskorolka. Wynalazcami desek byli surferzy, którzy doczepili do nich koła i zamiast na falach, surfowali po wzgórzach.

W naszej szkole często widujemy dziewczyny na waveboardach (rodzaj deskorolki), ponieważ obok budynku znajduje się skatepark.

Biorąc pod uwagę odpowiedzi pytanych przez nas osób, rower wygrywa pod względem komfortu jazdy. Mimo tego rzesze fanów deskorolek ciągle rosną.

autorzy: wszyscy uczestnicy koła dziennikarskiego.

Jednym z zadań na zajęciach było wymyślanie różnorodnych Leadów. Oto praca jednej z uczennic Gosi Kuflowskiej.

Uśmiech w naszej szkole.

Czy dużo dzieci uśmiecha się w naszej szkole? Ile osób uśmiecha się w naszej szkole?

Czy często dzieci się uśmiechają?

aa

galer

Free Joomla! template by L.THEME