Dopiero po wielu latach dostrzega się to co było piękne w latach szkolnych — wywiad z Panią Sekretarką Szkolną Martą Szczęśniak

 

Ewelina Jaszczuk: Od jak dawna pracuje Pani w naszej szkole?

Marta Szczęśniak: W tej szkole pracuję od 1 sierpnia 2006r.

E.J.: Jakie pełni Pani obowiązki?

M. Sz.: Jest ich sporo, ale wymienię kilka najważniejszych: organizowanie pracy personelu, przyjmowanie interesantów i udzielanie im informacji, przyjmowanie i selekcjonowanie korespondencji szkoły, odbieranie telefonów, przedkładanie korespondencji do aprobaty kierownictwa, przygotowywanie korespondencji do wysyłki, odbiór poczty elektronicznej, wyrabianie legitymacji szkolnych, kart rowerowych i motorowerowych.

E.J.: Czy praca sekretarki wymaga pewnych właściwości psychologicznych?

M. Sz.: Nie jestem psychologiem, ale mając z wami kontakt, muszę rozpoznawać wasze stany psychiczne i pomagać w trudnych sytuacjach.

E.J.: Do jakiej szkoły podstawowej pani uczęszczała?

M. Sz.: Uczęszczałam do tej szkoły podstawowej.

E.J.: Jaki przedmiot w szkole lubiła pani najbardziej?

M. Sz.: Było ich kilka, ale myślę, że najbardziej lubiłam plastykę, geografię, język polski.

E.J.: O jakim zawodzie myślała Pani w dzieciństwie?

M. Sz.: Od dzieciństwa marzyłam o pracy w biurze, właśnie jako sekretarka.

E.J.: Jak spędza Pani wolny czas?

M. Sz.: Mam wiele zainteresowań. Szczególnie bardzo lubię sadzić kwiaty, krzewy, pielęgnować je. Innym moim zainteresowaniem jest wyszywanie obrazów, których mam już bardzo dużo. Ostatnio interesuję się też aranżacją i wykończeniem wnętrz.

E.J.: Jakie są Pani marzenia, z którymi mogłaby Pani podzielić się z nami?

M. Sz.: Tak jak każdy mam ich bardzo dużo. Jakiś czas temu wpadł mi pewien pomysł, chciałabym rozpocząć studia na kierunku kosmetologia. To jest moje główne marzenie. A w przyszłości być może i pracować w tym zawodzie.

E.J.: Co sądzi Pani o uczniach naszej szkoły?

M. Sz.: Uczniowie naszej szkoły są sympatyczni, chociaż niektórzy z nich sprawiają wiele kłopotów.

E.J.: Czy chce Pani przekazać coś szczególnego naszym czytelnikom?

M. Sz.: Chciałabym przekazać to, co dostrzegłam dopiero teraz. Jeszcze będąc w waszym wieku, nie dostrzegałam, jak piękne jest to co was łączy, przyjaźń, zawieranie nowych znajomości. Nawet nie nauka. Dopiero po wielu latach dostrzega się to, że to było piękne.

E.J.: Gdyby miała Pani wehikuł czasu, to gdzie i kiedy chciałaby się Pani przenieść?

M. Sz.: Nawiążę do poprzedniego pytania. Widząc teraz dawnych znajomych, często mam takie myśli, że chciałabym wrócić do tamtych szkolnych czasów.

E.J.: Bardzo dziękujemy za udzielenie wywiadu.

Ewelina Jaszczuk - 2008r.

aa

galer

Free Joomla! template by L.THEME