Baterie
images/slideshow/szkola1ma.jpg

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została laureatem pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu zbiórki zużytych baterii w kategorii "Konkurujemy jak Pracowite Mrówki" 2016 organizowanego przez Organizację Odzysku Reba S.A. Zajęliśmy II miejsce w województwie lubelskim pod względem największej masy zebranych surowców. Wszystkim aktywnym uczniom składamy serdeczne podziękowania.

W sklepie znajdziesz wiele rodzajów baterii i akumulatorów, które różnią się wielkością, kształtem i składem chemicznym. Związki metali w nich zawarte takie jak: kadm, rtęć, nikiel, lit, cynk i mangan powodują, że po zużyciu ogniwa galwaniczne stają się odpadem niebezpiecznym!!!

Każda bateria i akumulator wyrzucony do kosza na śmieci, do lasu lub na łąkę powoduje zagrożenie dla środowiska. Dlatego już dzisiaj przyłącz się do szkolnej zbiórki zużytych baterii.

 

 

Akcja zbierania zużytych baterii w porozumieniu z organizacją odzysku REBA (www.reba.pl) trwa w naszej szkole od 2007 roku. W zbiórce wspierają nas instytucje oraz sklepy z terenu Wisznic. Najaktywniejsi uczniowie otrzymują co roku nagrody rzeczowe, podobnie sklepy, które uzbierały najwięcej baterii.

reba2

 

Przez pięć lat uzbieraliśmy przeszło 3 tony zużytych baterii!!!

Akcja trwa nadal, prosimy o przynoszenie baterii do szkoły lub wrzucanie ich do pojemników rozstawionych w Wisznicach.

 

reba1

 

 

Lista zbierających baterie w roku szkolnym 2015/2016:

 

Miejsce Imię i nazwisko Klasa Ilość punktów
1 Kinga Derlukiewicz Vb 10650
2 Mateusz i Dominika Bonik IIa, IVb 3641
3 Daniel Kruk Vb 2056
  Oliwia Stańko IIa 2056
4 Karol Chodkowski IVb 1918
5 Iga Klimkowicz IIb 1659
6 Magdalena i Lena Dragan IVa, IIa 1090
7 Katarzyna Syrytczyk VI 698
8 Paweł Lewczuk Va 421
9 Klaudia Osipiuk IVa 403
10 Magdalena Brodzka IIb 334
11 Małgorzata Kuflowska Va 227
12 Kamil Olszewski IVb 194
13 Agata Łaska Vb 182
14 Maja Jańczuk IVa 99
15 Ewa i Kamila Ułasiuk Ib, IIa 95
16 Aleksandra Arseniuk Va 94
17 Oliwia Pulińska IIIb 75
18 Szymon Zamyłko VI 73
19 Kaja Makaruk Vb 71
20 Michał Guzek IVb 67
  Gabriela Gromysz IVa 67
21 Jakub Ułanowicz IIa 62
22 Martyna Szczęśniak Va 48
23 Martyna Włostowska Ib 40
  Martyna Gromysz IVa 40
24 Magdalena Klimaszewska Ib 33
25 Gabriela Bancarzewska Va 31
26 Dawid Paszkowski Ib 28
27 Amelia Chilczuk IVa 26
28 Agata Daniłosio VI 25
29 Aneta Zawadzka Ib 24
30 Aleksandra Skrzyńska IIa 14
31 Dominik Pasicz Ia 10
32 Karol Żarkiewicz IIIb 3

UWAGA! Proszę przynosić baterie w opakowaniu, w którym wewnątrz znajdzie się kartka z imieniem i nazwiskiem. W innym wypadku, może dojść do sytuacji, w której nie zostaną naliczone punkty dla właściwej osoby!

Zwycięzcy zbiórki szkolnej

 

rok szkolny 2008/2009:

I miejsce -Łucja Kossowska

II miejsce -Maja Nowak

III miejsce - Weronika Klimkowicz

IV miejsce - Mateusz Szczęśniak

V miejsce - Klaudia Siewruk

 

rok szkolny 2009/2010:

I miejsce - Michał Jaszczuk

II miejsce - Iga Maksymiuk

III miejsce - Oliwia Steckiewicz

 

rok szkolny 2011/2012:

I miejsce -Jakub Stańko IV - 3650 pkt

II miejsce -Kinga Derlukiewicz Ib - 3518 pkt

III miejsce -Julia Zawadzka IV - 2043 pkt

IV miejsce -Daniel Kruk Ib - 1104 pkt

 

rok szkolny 2012/2013:

I miejsce - Natalia Derlukiewicz V - 3362 pkt

II miejsce -Jakub Stańko V- 1030 pkt

III miejsce -Daniel Kruk IIb - 991 pkt

IV miejsce - Kinga Linkiewicz V - 726 pkt

 

Miejsce Imię i nazwisko Klasa Ilość punktów
1 Natalia Derlukiewicz V 3361
2 Jakub Stańko V 1030
3 Daniel Kruk IIb 991
4 Kinga Linkiewicz V 706
5 Emilia Zawadzka Ib 370
6 Julia Kotiuk IVb 238
7 Dawid Jańczak VIb 230
8 Maja Nowak IVb 218
9 Klaudia Osipiuk Ia 210
10 Adrian Rowiński VIa 192
11 Martyna Kasprzuk IIb 188
12 Wiktoria Dymowska IVa 175
13 Piotr Obrycki IVb 124
14 Wiktoria Sawicka IVb 86
15 Weronika Micyk IIb 82
16 Kinga Gabrylewicz IIb 80
17 Agata Łaska IIb 74
  Oliwia Haczkur IIa 74
18 Olga Koprianiuk IVb 73
19 Julek Rejek VIb 70
  Kamil Butrym IVa 70
20 Julia Trochonowicz IVa 66
21 Julita Drzewiczuk III 62
22 Jowita Kwiatek VIa 51
23 Jakub Bujnik IIb 44
24 Gabriela Jarocka IVb 39
25 Agata Rozwadowska III 37
  Julia Smołońska III 37
26 Katarzyna Parchomiuk VIa 25
  Karol Welik IVb 22
27 Aleksandra Dragan IVa 20
28 Karol Romaniuk V 19
  Martyna Szczęśniak IIa 19
  Gabrysia Jańczuk III 19
29 Kacper Szarzyński V 17
30 Krystian Nadolny VIb 16
31 Kinga Gabrylewicz IIb 12
  Ola Arseniuk IIb 12
32 Sylwia Klimkowicz IVb 6

rok szkolny 2013/2014:

I miejsce - Karol Chodkowski IIb - 3658 pkt

II miejsce - Kinga Derlukiewicz III - 2035 pkt

III miejsce - Katarzyna Syrytczyk IV - 1903 pkt

 

Miejsce Imię i nazwisko Klasa Ilość punktów
1 Karol Chodkowski IIb 3658
2 Kinga Derlukiewicz III 2035
3 Katarzyna Syrytczyk IV 1903
4 Jakub Stańko VI 1028
5 Magda Dragan
II 835
6 Katarzyna Rowińska IV 754
7 Szymon Zamyłko IV 420
8 Ola Arseniuk IIIb 363
9 Weronika Micyk IIIb 299
10 Bartek Micyk Ib 293
11 Julia Chilczuk IV 245
12 Klaudia Pleskaczuk IV 217
13 Dominika Bonik IIb 195
14 Weronika Kossowska Va 182
15 Tomasz Wiński VI 162
16 Julia Smołońska IV 138
17 Aleksandra Moszkowska Va 100
18 Martyna Szczęśniak IIIa 77
  Ewa Samojluk Vb 77
  Bartłomiej Gajewski IV 77
19 Julia Smołońska IV 64
20 Kamil Butrym Va 62
21 Aleksandra Szubarczyk IV 53
22 Emilia Zawadzka IIb 51
23 Weronika Iwaniuk IV 46
24 Maja Jańczuk II 37
25 Przemek Soroka IV 36
26 Wiktoria Sawicka Vb 32
  Wiktoria Dymowska Va 32
27 Maciej Lipiński Va 29
  Gabriela Jańczuk IV 29
28 Maja Nowak Vb 28
29 Olga Koprianiuk Vb 22
30 Julia Kotiuk Vb 20
31 Wiktor Samojluk II 17
32 Filip Kiryk Vb 15

 

rok szkolny 2014/2015:

I miejsce - Kinga Derlukiewicz IVb - 20213 pkt

II miejsce - Karol Chodkowski IIIb - 7516 pkt

III miejsce - Mikołaj Welik Ib - 3102 pkt

Miejsce Imię i nazwisko Klasa Ilość punktów
1 Kinga Derlukiewicz IVb 20213
2 Karol Chodkowski IIIb 7516
3 Mikołaj Welik Ib 3102
4 Dominika i Mateusz Bonik I i III 2626
5 Lena i Magdalena Dragan I i III 2517
6 Karol Południk Ib 2098
7 Magdalena i Łucja Brodzkie Ib 1530
8 Paweł Lewczuk IVa 716
9 Daniel Kruk IVb 671
10 Magdalena Pudlak III 610
11 Klaudia Gadomska I 594
12 Katarzyna Rowińska V 517
13 Oliwia Stańko I 450
14 Kaja Makaruk IVb 396
15 Karolina Skrzyńska II 344
16 Maja Nowak VIb 329
17 Bartłomiej Micyk IIb 300
18 Kamila Ułasiuk Ia 288
19 Martyna Kasprzuk IVb 231
20 Anna i Bartłomiej Bortniczuk I i IV 230
21 Maja Jańczuk III 200
22 Gabriela Bancarzewska IV 180
23 Kacper Litwin I 156
24 Wiktoria Sawicka VIb 115
25 Zosia Steckiewicz IIa 110
26 Michał Kuryła VIB 102
27 Adrian Uziębło VIa 91
28 Damian Kuflowski VIa 83
  Wiktor Samojluk IV 82
29 Ada Szarzyńska V 75
  Olga Koprianiuk VIb 75
30 Weronika Iwaniuk V 70
31 Agata Daniłosio V 66
  Szymon Zamyłko V 65
  Wiktoria Osypiuk Ib 60
32 Julita Drzewiczuk V 56
33 Mateusz Dźwigała I 55
  Julia Smołońska V 55
34 Iga Klimkowicz I 50
35 Aleksandra Moszkowska VIa 47
  Martyna Szczęśniak IV 47
37 Ewa Samojluk VIb 29
38 Wiktoria Dymowska VIa 28
39 Aleksandra Skrzyńska I 19
40 Jakub Ułanowicz I 9

Gratulacje!!!

 

Galeria zdjęć

image
 

Zdjęcia z życia szkoły

Dziennik eletroniczny