Szklanka mleka

III bieg na Wisznicką Milę

pije_mleko_swiat_podbijeOd roku szkolnego 2007/2008 Polska jest liderem wśród krajów UE w realizacji programu "Szklanka mleka".

Ilość mleka i przetworów mlecznych dostarczanych do placówek oświatowych i kwota środków finansowych pozyskiwanych z UE przez Polskę jest większa niż w krajach starej Unii.

Program "Szklanka mleka" jest finansowany z trzech źródeł:

• dopłata unijna obejmuje dostarczanie mleka i jego przetworów do wszystkich rodzajów uprawnionych placówek oświatowych,
  • dopłata krajowa obejmuje dostarczanie mleka i jego przetworów do szkół podstawowych,
  • dofinansowanie z Funduszu Promocji Mleka obejmuje dostarczanie mleka i jego przetworów do przedszkoli i gimnazjów.

Celem programu "Szklanka mleka" jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych u dzieci oraz kształtowanie nawyku konsumpcji produktów mlecznych.

Szkoła Podstawowa w Wisznicach bierze udział w programie od roku szkolnego 2007/2008. Nasi uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola we wrześniu mieli możliwość wypicia 0,25 l mleka białego, obecnie 3 razy w tygodniu.

Mleko dostarczane do naszych placówek jest w higienicznie zamkniętych kartonikach, jednorazowego użytku. Spożywane mleko w ciągu dnia zapewnia naszym podopiecznym zdrowie, ułatwia naukę i dodaje energii. W ramach realizacji programu "Szklanka mleka" dla naszych uczniów i wychowanków na rok szkolny 2012/2013 zostały zaplanowane również działania edukacyjne.

Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy rekrutację do oddziałów przedszkolnych i szkoły na rok szkolny 2018/2019. Zainteresowanych rodziców zachęcamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji i formularzami rekrutacyjnymi dostępnymi na naszej stronie internetowej i w sekretariacie szkoły.