Społeczność w szkole, szkoła w społeczności

logo_swsW ramach projektu „Społeczność w szkole, szkoła w społeczności" w szkole w Wisznicach  w  latach 2006-2008 prowadzone były ciekawe, cotygodniowe zajęcia pozalekcyjne: polonistyczne, artystyczne, sportowo- turystyczne, przyrodnicze, informatyczne. Organizowano także wyjazdy na warsztaty, podczas których realizowano zadania przewidziane w programie projektu. Uczniowie mieli okazję zwiedzania Romanowa i Woli Uhruskiej. W Lublinie obejrzeli wspaniały spektakl teatralny „Królewna Śnieżka". Wyjeżdżano również do Białej Podlaskiej. Na warsztaty wyjeżdżali uczestnicy wszystkich kół projektu wraz z instruktorami i koordynatorem.

Realizacja projektu w naszej szkole spotykała się z ogromnym zainteresowaniem uczniów. Zajęcia prowadzone były w sposób innowacyjny i ciekawy. Zastosowane podczas projektu nowoczesne techniki informacyjno – komunikacyjne przyczyniły się do pobudzenia aspiracji edukacyjnych uczniów, zwiększały ich aktywność w środowisku lokalnym. Uważamy, iż podjęta inicjatywa w ciekawy sposób organizowała czas wolny uczniów i doskonaliła umiejętność prawidłowego funkcjonowania w grupie.