Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy

pierwszaki 01

Projekt "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" – finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa jest największym projektem edukacyjnym w Polsce o wartości budżetu ok. 46 milionów. Trwa od października 2008 do grudnia 2011. Praca z dziećmi jest prowadzona podczas zajęć obowiązkowych oraz na zajęciach dodatkowych.

Nauczyciele – mogą realizować autorskie pomysły, wyzwalając własną kreatywność pedagogiczną. Nauczyciel współpracuje z rodzicami/opiekunami dziecka. Wspólnie poznają dziecko, razem opracowują wstępną diagnozę profilu dziecka. Na tej podstawie nauczyciel projektuje sytuacje edukacyjne tak, aby dziecko miało szansę działać w obszarze swoich mocnych stron. Projekt obejmuje 2 700 szkół podstawowych, w tym naszą szkołę.

więcej tutaj