Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
images/slideshow/szkola1ma.jpg

Wisznice to niewielka osada położona w północno-wschodniej części województwa lubelskiego, w powiecie bialskim. Przez miejscowość biegnie bardzo ruchliwa trasa komunikacyjna z Radzynia Podlaskiego i Parczewa w kierunku Włodawy, Sławatycz i Białej Podlaskiej.

Pierwsze wzmianki o Wisznicach pojawiły się w 1446 roku. Wówczas była to wieś królewska. W 1511 roku Zygmunt Stary dyplomem wystawionym w Brześciu nadał Wisznice Janowi Sapieże. Odtąd, aż do roku 1835 Wisznice stanowiły własność Sapiehów linii Kodeńskiej. Prawa miejskie Wisznice otrzymały w 1579 roku. W XVII i XVIII w. częste przemarsze wojsk polskich i obcych, związane z tym grabieże i pożary znacznie zniszczyły zabudowę Wisznic. W 1705 roku Wisznice zostały doszczętnie spalone - ocalał tylko kościół i cerkiew. Z upadku podniosły się w 1794 roku. W 1869 - pozbawione praw miejskich za udział mieszkańców w Powstaniu Styczniowym. Od września 1942 roku rejon Wisznice – Sławatycze włączono do VII obwodu Biała Podlaska. Do 1975 roku należały do woj. lubelskiego, a następnie do woj. bialskopodlaskiego. Obecnie ponownie Wisznice należą do woj. lubelskiego.

 

więcej informacji na stronie www.wisznice.pl

Galeria zdjęć

image
 

Zdjęcia z życia szkoły

Dziennik eletroniczny

Dyżur w czasie ferii zimowych w oddziałach przedszkolnych

 

W czasie ferii zimowych w oddziałach przedszkolnych będzie pełniony dyżur w godz: 7:30 - 16:30 (6-latki do godz: 15:00) dla dzieci, których rodzice pracują i nie mają możliwości zapewnienia opieki swojemu dziecku.
Prosimy o wypełnienie deklaracji i oświadczenia (do pobrania u wychowawców grup) i złożenia ich do dnia 24.01.2018 r. (u wychowawców grup). Po tym terminie, deklaracje i oświadczenia nie będą już przyjmowane. Prosimy o wyrozumiałość i przestrzeganie terminów.