Aktualności

Search

images/slideshow/szkola1ma.jpg

27 lutego nasze reprezentantki wystartowały w finale powiatu w mini koszykówce dziewcząt.

Zawody te pozostaną na długo w pamięci naszych reprezentantek, gdyż tylko krok dzielił naszą drużynę od sprawienia wielkiej sensacji. W półfinale los przydzielił nam drużynę z SP Dołha (która niespodziewanie wygrała w eliminacjach międzygminnych ze sportową szkołą nr 2 z Międzyrzeca Podlaskiego 17-14). Nasze pierwsze rywalki nie sprawiły jednak żadnych problemów. Od początku do końca dziewczyny panowały na boisku i ostatecznie pokonały ekipę z Dołhy 34-8. W finale nasza ekipa zmierzyła się z SP Konstantynów (szkoła, która trzy lata z rzędu jest mistrzem województwa lubelskiego )Ten fakt mocno sparaliżował nasze drużynę . Efekt -wynik po pierwszej kwarcie 0-8. Na szczęście nerwy odpuściły w kolejnych odsłonach spotkania. W trzeciej i czwartej nasze dziewczyny były lepsze od utytułowanych rywalek grających w bialskiej lidze koszykówki. Wspaniała postawa spowodowała iż tuż przed zakończeniem spotkania na tablicy widniał wynik 18-19. Nasza drużyna miała piłkę meczową niestety dwa decydujące rzuty zatańczyły na obręczy ale piłka nie wpadła do kosza, wykorzystały to rywalki, kontrując i zdobywając punkty decydujące o zwycięstwie. Pozostaje nam( drugi rok z rzędu )cieszyć się z wicemistrzostwa powiatu. Postawa naszej ekipy zasługuje jednak na wielkie słowa uznania. Brawo dziewczyny

(Osipiuk K., Kieruczenko K., Gromysz M., Kalinowska M., Gromysz G., Jańczuk M., Zawadzka E., Chilczuk A., Nadolna A. Steckiewicz Z., Brodzka W.)  

Chłopcy ze względu na braki kadrowe, gdyż w zawodach w mini koszykówce drużyna musi liczyć co najmniej 10 uczniów ( w szóstych klasach do gry było zdolnych tylko 6 uczniów) pomimo zwycięstwa w grudniu w eliminacjach międzygminnych nie uczestniczyli w finale powiatu.

Galeria zdjęć

image
 

Zdjęcia z życia szkoły

Dziennik eletroniczny